Of jij heipalen moet plaatsen kan hier niemand zeggen. Als je een vermoeden hebt van zwakke bodem, moet je zeker een bodemonderzoek laten doen.
Het begint al met welk soort zwembad je gaat zetten. Om twee uitersten te noemen, een polyester of EPDM zwembad of gelijkaardig is meestal geen probleem op gewone stevige grond zonder grondwater. Daar kom je zelfs meestal toe met straffe stabilisé, want het zwembad mét water weegt minder dan de hoeveelheid weggehaalde grond. Daarentegen een zwembad uit beton in moerassig gebied en/of hoge waterstand kan wel eens problematisch worden. Meestal komt men toe met een stevige gewapende betonplaat maar soms zijn ook heipalen nodig die ingewerkt worden tot op een zekere diepte op vaste grond.
Als je op die plaats je huis hebt gebouwd met kelder, kan je al eens terugdenken aan dat moment. Hoe was de toestand van de grond op die diepte? En is er sindsdien iets in de buurt veranderd waardoor er plots veel hogere waterstand in de grond is?