Plooien in liner

  • Aanmaker
    Onderwerp
  • #4065
    Reageer

    Hallo,

     

    In mijn 3 jaar oud zwembad zijn enkele dagen geleden plooien verschenen op de bodem en de zijwand. (metalen bad met liner)

    Alles bij mekaar zo'n 3 meter plooien op zijn hoogste punt bijna 2cm hoog.

    Heb voordien nooit een plooi gezien en plots waren ze daar.

    Ph en chloorgehalte zijn prima, temperatuur +/- 29°.

     

    Iemand dit al gehad of iemand een idee/oplossing?

     

    Alvast bedankt.

     

  • Auteur
    Antwoorden
    • Sylvester
      11 augustus 2020 om 16:52 #4076

      Als het geen blazen zijn, gaat het hoogst waarschijnlijk de temperatuur zijn.

       

      Reageer
    • Johan Op de Beeck
      11 augustus 2020 om 18:10 #4081

      Gaan die dan terug weg als het water kouder wordt?

      Reageer
    • Sylvester
      11 augustus 2020 om 18:20 #4086

      ik vrees ervoor…

      Dunne liners kunnen tot 28°C, gewapende liners tot 31°C, en dan verschilt dat vaak nog met de kwaliteit.

      Reageer
    • zwembadforum.eu
      11 augustus 2020 om 19:54 #4092

      Ik vrees dat Sylvester gelijk heeft en dat het door de warmte komt. Maar dit herstelt niet meer. Tegenwoordig is er ook Celsius liner met een garantie tot 33 graden, maar die worden niet geleverd bij een standaard stalenwand bad.



      Maurice van den Heuvel is eigenaar van Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 30 jaar leverancier van zwembaden en accessoires.
      Nieuwsgierig? Bekijk mijn mini-cursussen over zwembaden.

      Reageer
    • Johan Op de Beeck
      15 augustus 2020 om 13:50 #4464

      Ik vind het wel raar dat ik nooit iemand gehoord of gezien heb die zoiets heeft meegemaakt.

      Ik vermoed dat de meeste mensen een gewone liner hebben en geen Celsius liner.

      Volgens mij is er iets mis met mijn liner, minder goede kwaliteit? De temperatuur gaat nooit (al meer dan 3 jaar) boven de 30°.

      Reageer
    • Sylvester
      15 augustus 2020 om 14:22 #4471

      ja, maar langdurig 28 tot 29 kan al genoeg zijn. Ik heb al vaker gezien dat er plooien in een zwembad komen. Op het vorig forum was er wekelijks wel iemand die dat kwam melden.

      Reageer
    • Johan Op de Beeck
      15 augustus 2020 om 14:46 #4478

      Ondertussen is het al over de hele lengte. Als nog veel erger wordt gaat er tegen volgende zomer een nieuwe, betere liner in.

      Dan ben ik hier terug op het forum om te vragen welke liner ik moet kopen. ,😀

      Reageer
    • Sylvester
      15 augustus 2020 om 15:34 #4494

      Sowieso de dikkere gewapende van 1.5 mm. Is wel iets duurder.

      Reageer
    • Johan Op de Beeck
      15 augustus 2020 om 16:16 #4512

      En dat kan in een metalen bad?

      Reageer
    • Sylvester
      15 augustus 2020 om 16:47 #4534

      Ja dat kan. Maar dan is de liner wel veel duurder dan het bad zelf. Dat moet je zelf beslissen

      Reageer
    • Rudy De Vijlder
      15 augustus 2020 om 17:18 #4547

      Dat is toch logisch, overdag opwarmen en ‘s nachts afkoelen doet uitzetten en krimpen. Het kan ook zijn dat je geotextiel ( vlies ) wanneer het niet op de betonplaat is gelijmd, plooien gevormd heeft al dan niet onder invloed van je liner.

      Reageer
    • Rudy De Vijlder
      23 augustus 2020 om 11:18 #5257

      Na het plaatsen van een nieuwe liner is de oorzaak nog niet weggenomen, nl. het grondwater daar moet je volgens mij eerst iets aan doen. Het zou toch zonde zijn dat na het plaatsen van nieuwe liner , terug rimpels zouden ontstaan .

      Wat ik zou doen is . Rondom je zwembad een drainage plaatsen even diep als je bodemplaat. In de sleuven plaats je over de gehele lengte een worteldoek, dan plaats je over de gehele lengte van de sleuven een 15cm kiezel, op de eerste laag kiezel plaats je de drainage buizen en boven op de drainage buizen plaats je terug 15 cm kiezel en bovenop de kiezel terug worteldoek. Bovenop de worteldoek kan dan de aarde. Het water van de drainage buizen voer je af naar een ondergrondse opvangput ( buffervat)  met een dompelpomp of met een niveau bewakingssysteem dat een ander type pomp aanstuurt.

      Reageer
    • Rudy De Vijlder
      25 augustus 2020 om 13:10 #5308

      Ik heb een idee , waarmee je misschien tijdelijk het water van onder je liner krijgt. Ik merk op je foto’s van tijdens de bouwperiode, dat het blauwe profiel waar de liner met bevestigd  zit nog bereikbaar is.

      Ter hoogte waar de rimpels het grootst zijn op je bodem, maak je het blauwe profiel 20 cm los. Zodanig dat je de liner een 5cm van de zwembadrand kan wegtrekken. Je maakt je een aanzuig van 30mm diameter pvc buis  minstens 15 cm langer dan de diepte van je zwembad, met aan de bovenkant een slangenpilaar of slangentule .

      Je koppelt een zelfaanzuigende pomp aan deze aanzuigbuis/ vacumbuis.  Nu komt het er op aan deze vacumbuis achter je liner en voor je stalen wand te krijgen, om makkelijker te schuiven wrijf je de vacumbuis in met vaseline . Wanneer je buis op de bodem zit, zet je de pomp aan tot er geen water meer opgezogen wordt. Je vangt wel een emmer van het opgezogen water op, in de emmer met opgezogen water doe je een chloor teststrip, wanneer het zwembadwater is krijg je een verkleuring van je teststrip. op deze manier ben je zeker dat het grondwater is of niet.

      Om de liner terug op z’n plaats te krijgen moet je een groot deel van het water verwijderen uiteraard.

       

      Reageer
    • Johan Op de Beeck
      25 augustus 2020 om 19:06 #5389

      Hallo Rudy100.

      Alvast bedankt voor uw ideeën en reacties.

      Ik heb toch de indruk dat er lucht in de rimpels zit en geen water. Ben natuurlijk niet 100% zeker.

      Het is wel zo dat er een drainage naast de betonplaat ligt, maar daar heb sinds de aanleg niet meer naar gekeken.

      Daar moet ik enkele klinkers voor weghalen en dan kan ik zien hoe het grondwater staat. Dat is iets voor heel binnenkort, ga ik zeker nakijken.

      Uw 2de idee, de 30mm buis: ik twijfel er aan dat ik die buis 1m50 tussen liner en wand kan duwen, volgens mij gaat dat niet. Ik vrees de liner te beschadigen.

      Ik ga dus eerst grondwater controleren.

      Wordt vervolgd….

       

      Reageer
    • Rudy De Vijlder
      25 augustus 2020 om 19:17 #5396

      In Spanje heb ik eens gezien dat men bij het plaatsen een een soortgelijk zwembad zoals het jouwe , een plat aanzuigstuk van een stofzuiger werd afgetaped tussen liner en wand . Op die manier creëerden ze een vacum om de liner te perfectioneren. Ze deden het wel met zo’n industriële stofzuiger.

      Misschien moet dit eens proberen als je denkt dat het lucht is .

      Reageer
    • Sylvester
      25 augustus 2020 om 19:17 #5403

      Is het niet zo dat je dan meer een blaasvorm hebt als er water achter zit?

      Reageer
    • Rudy De Vijlder
      25 augustus 2020 om 19:26 #5410

      Ja inderdaad , maar dan moet er een grote aanvoer zijn van grondwater, rimpelen is nog maar een begin.

      Reageer
    • Johan Op de Beeck
      25 augustus 2020 om 19:34 #5417

      Het is wel zo dat de “rimpels” ook wel “blazen” kunnen genoemd worden. Er zijn er van 1,5 a 2cm hoog.

       

      Het Stofzuigeridee is mogelijk als het bad leeg is, ga ik onthouden.

      Maar eerst: grondwater.

      Reageer
    • zwembadforum.eu
      26 augustus 2020 om 09:29 #5445

      Ik weet bijna 100% zeker dat dit geen grondwater is en ook geen lucht. Lucht zou altijd direct worden ‘weggeduwd’ door het water. Maar water onder de folie kan alleen als je bak helemaal waterdicht is. Dit zijn naar mijn mening gewoon plooien door een te hoge temperatuur en is onomkeerbaar.

      Als je ooit water onder de folie hebt gezien weet je het verschil.



      Maurice van den Heuvel is eigenaar van Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 30 jaar leverancier van zwembaden en accessoires.
      Nieuwsgierig? Bekijk mijn mini-cursussen over zwembaden.

      Reageer
    • Johan Op de Beeck
      26 augustus 2020 om 16:43 #5492

      Ik ga toch het grondwater nakijken, maar staaf toch de mening van Maurice. Ik heb hieromtrent een claim ingediend bij de verkoper en deze heeft het naar de fabrikant doorgestuurd.

      Blijft toch raar dat het na 3 jaar pas begint, terwijl de temperatuur jaren hetzelfde is geweest.

      We zien wel…

      Reageer
    • Johan Op de Beeck
      29 augustus 2020 om 13:26 #5750

      Update: grondwater nagekeken en 30cm onder het zwembad was alles nog droog, dat is het probleem dus niet. Ik ga er vanuit dat het plooien zijn door te warme temperatuur en dat ze nooit zullen weggaan. Ik zal er wel mee leren leven, want een nieuwe (gewapende) liner na 3 jaar is te duur.

      Het heeft misschien ook te maken met de kwaliteit van de liner of de fabricage hiervan, maar daarvoor heeft de leverancier een claim ingediend bij de fabricant. We zien wel wat het wordt

      Alvast iedereen bedankt voor de reacties en de hulp.

      Reageer
    • Sylvester
      29 augustus 2020 om 13:29 #5757

      Buiten het feit dat er snel gaatjes in komen is dat ook één van de zwakste punten van een dunne liner (0,7 – 0,8).

      Helaas.

      Reageer
    • zwembadforum.eu
      29 augustus 2020 om 14:52 #5774

      Een dergelijke liner kan echt wel 15 jaar meegaan. Maar ze hebben nu eenmaal een max temperatuur en daar zal de fabrikant zich ook op beroepen. Hooguit uit coulance kan er iets gebeuren.

      Heb het gelukkig met meer dan 100 liners nooit aan de hand gehad, maar het is voor alle partijen erg lastig.

      Succes en laat de uitslag horen!



      Maurice van den Heuvel is eigenaar van Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 30 jaar leverancier van zwembaden en accessoires.
      Nieuwsgierig? Bekijk mijn mini-cursussen over zwembaden.

      Reageer
Antwoord aan:

Plooien in liner

Afbeeldingen plaatsen

Drag & drop, tap, of click

Je informatie:




Annuleren