T&A Rolluik motor beschadigt lamellen

  • Aanmaker
    Onderwerp
  • #38141
    Reageer
    SylvesterSylvester
    Moderator

    Ik heb niet veel ervaring met rolluik buismotoren. Even hier een vraagje plaatsen.

    Het rolluik staat nu ongeveer 2 jaar. Ik zag onlangs dat de eerste lamel boven de gaten van de skimmer lek is. Kan uiteraard gebeuren dat een lamel kapot gaat.

    Bij nader onderzoek zag ik vreemde dingen. De onderkant was ingedeukt en op de bovenkant was een barst. Aan de andere kant was dit ook beginnend. Met de arm door de opening van de skimmer voelde ik op 60 cm weer zo'n deuk. Ook de volgende lamel heeft een deuk maar was nog niet kapot. Vandaag is deze ook lek geraakt.

    Wat ik dadelijk dacht heeft de leverancier wel bevestigd. Het gaat over bouten op een vaste afstand van elkaar, ik vermoed dat het de bouten zijn om de linten vast te houden. Ik kan me niet meer voor de geest halen hoe het er in het begin uitzag. Zij bevestigden ook dat het jammer is dat men hiervoor geen 'verzonken' systeem voorziet.

    Inderdaad, wie bedenkt nu zoiets. Vroeg of laat moet er toch een lamel kapot.

    Dus eigenlijk is dit een constructiefout. En blijkbaar is dat altijd zo bij buismotoren?

    Klopt dat? Zijn er deskundigen met meer ervaring met dit soort motoren?

  • Auteur
    Antwoorden
    • zwembadforum.eu
      14 augustus 2022 om 20:24 #38145

      Ik vermoed niet dat het speciaal om een buismotor gaat, al zijn er nog nauwelijks andere modellen te koop (hopelijk dan).

      Het klinkt inderdaad een beetje knullig zo. Maar een verzonken deel maken voor de buis lijkt me niet zo heel eenvoudig en de meeste oprolsystemen worden geassembleerd en niet echt ‘geproduceerd’ door de fabrikanten. Men koopt een ronde rvs buis en zaagt die op maat. Dan nog verzonken delen erin maken is, denk ik, niet eenvoudig. Wellicht schroeven met platte(re) kop gebruiken?

      Maar een goede vraag!



      Maurice van den Heuvel is eigenaar van Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 30 jaar leverancier van zwembaden en accessoires.
      Nieuwsgierig? Bekijk mijn mini-cursussen over zwembaden.

      Reageer
    • DDA
      14 augustus 2022 om 22:31 #38147

      Misschien dat zo’n rubberen boutkapje wel helpt? Moet natuurlijk wel blijven  zitten, dus verlijmen is wel noodzakelijk lijkt me. Het is weeral knutselen, maar je zou met wat handigheid ook uitsparingen kunnen maken in die eerste lamel.

      Reageer
    • Sylvester
      14 augustus 2022 om 23:07 #38148

      Dat zijn bouten met ronde bolle kop, als ik goed kijk in de handleiding. En die staan volgens mij om de 60 cm. Erg domme constructie. Maar inderdaad, hoe moet het anders, verzonken schroeven is heel moeilijk.

      Er zou iets over de ganse lengte overheen moeten, een strip of zoiets, met de uitsparingen voor de bouten.  De buis is heeft dan wel een uitsteeksel over de ganse lengte maar dat is niet zo erg.

      Ik wacht verder af als we het spel uit elkaar gehaald hebben om te zien hoe het precies is.

      Reageer
    • Rudy De Vijlder
      15 augustus 2022 om 10:39 #38151

      Je zou dit probleem kunnen oplossen door nylon of hertalon ringen te laten draaien die iets hoger zijn dan de hoogte van de bolle kop van je boutje . De ringen plaats je op de plaatsen waar de boutjes zitten , de boutjes vervang je door rvs boutjes met verzonken kop die verzonken zitten in je kunststof ring.  Je kan het de ringen ook tot net voor de boutjes bevestigen zodat dat de linten ongewijzigd kunnen op/ af rollen.

      Reageer
    • Sylvester
      15 augustus 2022 om 10:45 #38152

      Die laatste begrijp ik niet zo goed. ‘Tot net voor de boutjes bevestigen”?

       

      Reageer
    • Rudy De Vijlder
      15 augustus 2022 om 10:56 #38154

      Ik bedoel eigenlijk , tot net voor de boutjes.

      Indien je zou vinden dat het verzinken van je boutjes te veel werk is dan zou je de ringen tot op ongeveer 1 of 2 cm voor de bolle koppen van de boutjes kunnen plaatsen. De ringen vangen dus het hoogteverschil van de bolle koppen op, en je rolluik rolt op de ringen op , en niet niet meer op de as. En op deze nanier kan je kunstsof banden ongewijzigd laten.  In het bepalen van de hoogte van de ringen dien je ook rekening te houden met de hoogte van de kunststof banden in opgerolde toestand.

      Reageer
    • Sylvester
      15 augustus 2022 om 11:01 #38155

      Is het niet beter om een strip te maken die over de ganse lengte geplaatst kan worden, op de plaats van de bouten, en dan inderdaad met y-koppen of verzinkbare koppen vast te maken. Dan heb je mooi één geheel waarover alles kan draaien.

      Volgens mij moet dat niet eens zo moeilijk zijn om zo’n strip te maken uit het materiaal van het PP bad. Eens vragen aan die mannen, die doen dat wel. Misschien leren ze zo nog iets om dat bij alle baden zo te maken.

      De rol is dan wel een aantal millimeters verdikt op die plaats maar volgens mij is dat niet erg. De banden en lamellen draaien er wel overheen.

      Reageer
    • Rudy De Vijlder
      15 augustus 2022 om 11:09 #38156

      Ja inderdaad een strip in PP is misschien een goedkopere oplossing, en makkelijker te maken. Je zou om de 30 cm  een strip kunnen plaatsen om de trekkracht meer te verdelen.

      Reageer
    • Sylvester
      17 augustus 2022 om 11:35 #38227

      Ondertussen heb ik van de fabrikant (dus niet de leverancier of installateur) reeds de bevestiging gehad dat verzonken schroeven niet mogelijk zijn en dus drukpunten ontstaan waardoor het normaal is dat lamellen beschadigd geraken en zelfs een gekend ‘fenomeen’ is.

      Nou, daar schieten we niet mee op.

      Dat klinkt bijna zoals vele fouten in Windows: het is een ‘feature’, geen ‘bug’.

       

      Reageer
    • Leo Jorissen
      17 augustus 2022 om 20:43 #38232

      Het is helemaal niet zo moeilijk om verzonken inbuskopbouten te gebruiken.

      Hiervoor de gaten met grote boor waarvan de snijkanten gelijkend is aan de schuinte van de kopbout gebruiken om het gat op te boren totdat de kopbout bijna vlak is met de buis.
      De kunststof bevestigingsring van de buismotor is hiervoor ook voorzien van verzonken boutgaten.
      Helemaal vlak kan natuurlijk niet omdat de kopbout anders door de buis valt, maar je hebt hierbij geen schade meer aan je lamellen.

      Reageer
    • Sylvester
      17 augustus 2022 om 23:33 #38233

      Blijkbaar gaat het zonder hulpmiddelen bij deze buis dus niet.

      Reageer
    • zwembadforum.eu
      18 augustus 2022 om 10:43 #38234

      Ik ben geen metaalspecialist, maar volgens mij moet je niet zomaar in rvs gaan boren en zagen. Dan zou de bescherming tegen roest aanzienlijk minder worden.



      Maurice van den Heuvel is eigenaar van Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 30 jaar leverancier van zwembaden en accessoires.
      Nieuwsgierig? Bekijk mijn mini-cursussen over zwembaden.

      Reageer
    • Sylvester
      18 augustus 2022 om 13:32 #38237

      Dat klopt ook. Eens eerst zien wat de leverancier zegt

      Reageer
    • Leo Jorissen
      18 augustus 2022 om 17:30 #38238

      Is geen probleem als je maar rvs bouten gebruikt heb je geen kathodische werking en zal het niet corroderen. Leverancier heeft toch ook gaten geboord en de buis afgekort.

      Reageer
    • Sylvester
      18 augustus 2022 om 18:22 #38239

      De wand zou niet dik genoeg zijn om fatsoenlijk te verzinken, aldus de fabrikant. Vandaar dat ze bouten met een ‘bolle’ kop verkiezen.

       

      Reageer
    • Leo Jorissen
      18 augustus 2022 om 22:02 #38243

      Heb zelf een standaard rvs buis ingekort en de verzonkenkopbouten verzonken door met een grote staalboor de gaten zodanig groot te boren dat de kopbout er net niet doorheen gaat. Doordat de buis rond is een de bout vlak steekt deze misschien een mm uit boven de buis. Maar dit geeft geen schade aan de lamallen. Je kunt natuurlijk ook een meter extra lamellen gebruiken zodat de kapotte lamellen om de buis blijven zitten.

      Reageer
    • zwembadforum.eu
      19 augustus 2022 om 09:45 #38253

      Interessant is om te weten hoe andere leveranciers dit oplossen/bevestigen. Kan me er in mijn ‘installatietijd’ niet veel meer van herinneren, maar ben het probleem zelf nooit tegengekomen.



      Maurice van den Heuvel is eigenaar van Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 30 jaar leverancier van zwembaden en accessoires.
      Nieuwsgierig? Bekijk mijn mini-cursussen over zwembaden.

      Reageer
    • Sylvester
      19 augustus 2022 om 11:46 #38256

      Inderdaad, als je er genoeg lamellen in steekt, valt het niet op. Dan worden de eerste lamellen beschadigd, maar deze blijven onder water. (waarmee ik ook niet zou kunnen leven).

      Ik heb te weinig lamellen zodat de beschadigde net na de twee gaten van de skimmers komen. Gelukkig zijn de speciale lamellen voor die skimmer gaten niet beschadigd.

       

      Reageer
    • Rudy De Vijlder
      25 augustus 2022 om 12:17 #38257

      Bij ons zijn de linten op de rvs buis gereveteerd met RVS poprivets en voorzien van een groot rvs rondsel.

      Hoeveel mm komen komen de bolle koppen boven je rvs as eigenlijk uit ?

      Er bestaat soepele pvc platen/matten van 4mm dikte, je zou met die soepele pvc  de eerder vermelde strips kunnen maken.

      https://www.rubbermagazijn.be/soepel-pvc-op-rol-4mm-breedte-100cm_transparant_29548.html?channable=00f6af69640034393634303130302d31382d322d53495a455f504c414345484f4c4445522e&utm_campaign=organic_shopping&utm_source=google&utm_medium=organic&gclid=CjwKCAjw6fyXBhBgEiwAhhiZsoApq-lnQx07C9roC0XyrxCuHk1MF-OlUCdbq62P9_RuCcsmx2FYMhoCDq0QAvD_BwE

      Reageer
    • Sylvester
      25 augustus 2022 om 12:26 #38293

      Geen idee. Ik moet het nog bekijken

      Reageer
Antwoord aan:

T&A Rolluik motor beschadigt lamellen

Afbeeldingen plaatsen

Drag & drop, tap, of click

Je informatie:




Annuleren