Afsluitkap plaatsen op waste?

  • Dit onderwerp bevat 18 reacties, 5 deelnemers, en is laatst geüpdatet op 1 jaar geleden door DDADDA.
  • Aanmaker
    Onderwerp
  • #44249
    Reageer
    Klaas VaakKlaas Vaak
    Deelnemer

    Goedeavond,

    Heb wat rondgekeken op het forum en kon niet zo snel een antwoord vinden op mijn vraag.

    Momenteel zit er ergens een lek in het leidingwerk, we zijn nog aan het bekijken wat we doen of laten repareren of zwembad dicht gooien. Maar in de tussentijd willen we er nog gebruikt van maken.

    Zo moet ook al het leiding werk vervangen worden omdat het gecombineerd hard pvc is met normaal pvc en een flexibele slang op de 6wegkraan. Hoe het allemaal onder de grond is weten wij ook niet.

    Nu is het probleem als ik op de waste stofzuig het vuil toch via de inspuiters weer in het zwembad terecht komt ( wat eigenlijk helemaal niet zou moeten kunnen).

    Ben erachter gekomen als ik de rode hendel ( zie foto) omzet dit niet meer gebeurd en ik ook veel meer kracht heb op de waste. Alleen komt er nu uit een waarschijnlijk oude pvc leiding water als ik via waste stofzuig.

    Ik wil graag de pvc leiding gebruiken achter de waste omdat hier ook een slang aan zit gekoppeld.

     

    Is het mogelijk om de pvc leiding waar ook water uit komt gewoon met een afsluitkap dicht te zetten. Hier staat dan alleen druk op als ik via de waste wil stofzuigen.

    Momenteel kan ik het zwembad dus niet goed schoon maken, omdat anders de dode algen weer via de inspuiters weer terug het zwembad inkomt.

    Bedankt alvast :).

  • Auteur
    Antwoorden
    • zwembadforum.eu
      12 augustus 2025 om 18:34 #44251

      Ik zie op de 6 wegklep 3 leidingen.

      De vraag is op welke leiding die kraan zit, de waste of de retour?

      Ik kan geheel niet verklaren dat als je die dicht doet dat de waste dan beter werkt, tenzij de kraan op de retour zit, maar dat is niet standaard. Oftewel, met deze info krijg ik de indruk dat er een heleboel niet klopt…



      Maurice van den Heuvel is eigenaar van Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 30 jaar leverancier van zwembaden en accessoires.
      Nieuwsgierig? Bekijk mijn mini-cursussen over zwembaden.

      Reageer
    • Sylvester
      12 augustus 2025 om 18:59 #44253

      en ik denk op zijn minst iets mis met de 6-weg klep, vandaar die kraan ertussen vermoed ik.

      En ik denk… knoeiwerk. We kennen natuurlijk niet de toestand van het zwembad zelf.

       

      Reageer
    • Klaas Vaak
      12 augustus 2025 om 19:15 #44254

      Dat er een heleboel niet klopt heb je gelijk in, Teun de Beun is hier duidelijk aan de slag geweest.

      Wij hebben de woning zo gekocht en wisten dat er iets aan de installatie etc gedaan moest worden.

      Ergens in het leidingwerk zit een lek als we het zouden laten opgegraven dienen ook al het leidingwerk in de schuur vernieuwd te worden omdat er een hoop afgesloten leidingen zitten. En zoals op de foto alles niet helemaal juist is geïnstalleerd.

      De onderste leiding op de foto komt het water uit de filterpomp en gaat naar de 6wegkraan en filtervat.

      Dan zal de leiding met de kraan erop de retour zijn zoals je aangeeft.

      Reageer
    • Sylvester
      12 augustus 2025 om 19:48 #44255

      Nogmaals wij kunnen het geheel niet inschatten. Als je graag zwemt en het zwembad wil behouden, laat dan eens iemand komen die kennis van zaken heeft en liefst eerlijk is. In principe is er altijd wel iets van te maken.

      Reageer
    • Klaas Vaak
      12 augustus 2025 om 19:54 #44257

      Klopt, er is ook al iemand langs geweest.

      De tuin zal open gegraven moeten worden om al het leiding werk te vernieuwen. dus waar het lek zit maakt eigenlijk niet heel veel uit. Alles zal vernieuwd moeten worden.

      Alleen had ik gehoopt dat de pvc leiding met een afsluitkap had kunnen afsluiten, zodat ik het zwembad toch beter schoon kan krijgen.

      Reageer
    • DDA
      12 augustus 2025 om 20:10 #44258

      Wat een prutswerk. Is dat eigenlijk wel druk PVC afgaande op de kleur van de leidingen?

      Reageer
    • Sylvester
      12 augustus 2025 om 20:13 #44259

      Hij gaf al aan dat het een mengeling van druk pvc en afvoer pvc is. Maar ik vermoed hoofdzakelijk afvoer pvc.

      Wij zeggen wel eens: ik doe mijn best en silicone doet de rest.

      Reageer
    • Sylvester
      12 augustus 2025 om 20:17 #44261

      Ik weet niet of ze dat in Nederland verstaan: de firma ‘Foesh en Klos’, vandaag vast en morgen los.

      Reageer
    • Klaas Vaak
      12 augustus 2025 om 20:29 #44262

      haha ja zoals ik altijd zeg Teun de Beun:).

      De inspuiters verplaatsen naar de plaats waar ook de skimmer zit is geen optie volgens het bedrijf wat langs is geweest. Omdat je dan te weinig flow achter in het zwembad hebt, en deze toch 6×4 is.

      Was meer benieuwd of het mogelijk was om de leiding met een afsluitkap dicht te maken. Inverband met de druk die natuurlijk erop komt te staan, en deze druk er alleen is als de 6wegkraan op waste staat.

       

      Reageer
    • Sylvester
      12 augustus 2025 om 20:33 #44263

      Dan kan je de waste niet gebruiken, die heb je toch nodig. Je kan er ook een kraan op monteren. Dat wordt vaak gedaan, omdat het toch wel vaak voorkomt dat de 6-weg kraan lekt naar de waste uitgang.

      Reageer
    • Klaas Vaak
      12 augustus 2025 om 20:38 #44264

      Er zit ook een kogelkraan na de 6wegkraan die als waste dient.

      Maar zoals aangeven als ik deze gebruik, komt er ook water uit een andere leiding.

      Reageer
    • Sylvester
      12 augustus 2025 om 21:29 #44266

      Ik moet een beetje passen hier, want ik kan niet goed volgen. Er zitten maar 3 externe buizen op een 6-weg kraan: waste, aanvoer en retour. Hoe kan er dan nog een buis zijn waar water uit komt?

      Reageer
    • DDA
      12 augustus 2025 om 21:44 #44267

      Wat meer foto’s kan helpen. Kan ook niet meer volgen 🙂

      Reageer
    • Klaas Vaak
      12 augustus 2025 om 22:24 #44268

      Als ik de rode hendel open laat staan en zet de 6wegkraan op waste. Vervolgens draai ik de kogelkraan open na de 6wegkraan. Dan is er weinig druk en gaat het water via de inspuiters ook terug het zwembad in.

      Zet ik de rode schakelaar om en zet vervolgens de 6wegkraan op waste en draai de kogelkraan open. Heb ik veel meer druk uit de waste leiding. Alleen komt er uit een mysterieuze leiding ook water mee.

      Dit is niet als de rode schakelaar open blijft

      Reageer
    • Dolf Swart
      12 augustus 2025 om 22:50 #44269

      Het is misschien wel handig om eerst een tekening te maken van de buizen, apparatuur en aansluitingen.

      Reageer
    • DDA
      13 augustus 2025 om 17:27 #44274

      Misschien komt je waste uit in een veel te kleine afvoer of putje waar ook die mysterieuze leiding in uitkomt en loopt het water deels via die weg terug de technische ruimte in. Als die buis beperkt water lekt, zou ik er een prop in steken en met wat duct tape dichtmaken om eens kijken wat het effect is.

      Reageer
    • Klaas Vaak
      13 augustus 2025 om 19:47 #44277

      Er komt best wel wat water uit. Ik denk dat ik het maar even laat zo, durf het niet aan. Ben bang dat de pvc leiding springt, geen idee hoeveel druk deze aankan en hoeveel druk er überhaupt op komt te staan als ik deze zoals bovenstaand afsluit. Of wat ik zelf in gedachten had met een afsluitkap.

      Reageer
    • DDA
      14 augustus 2025 om 10:29 #44280

      Je sprak van een slang op de waste. Als dat een standaard tuinlang is (foto), heeft die veel te weinig diameter / flow en verhoogt dat de druk op je installatie. Kan deel van het probleem zijn. Er bestaan oprolbare slangen 38mm diameter om op de waste aan te sluiten.

      Reageer
Antwoord aan:

Afsluitkap plaatsen op waste?

Afbeeldingen plaatsen

Drag & drop, tap, of click

Je informatie: