Betonnen zwembad waterdicht maken

  • Aanmaker
    Onderwerp
  • #41577
    Reageer
    Ewan MertesEwan Mertes
    Deelnemer

    Is het voldoende om een 25cm dik betonnen muur/vloer te nemen om waterdichtheid te bekomen? Of moet er een toevoeging aan het beton worden toegevoegd?
    Moeten er ergens kimplaten/zwelbanden worden geplaatst? En hoe waterdichting verzekeren rond de instortdelen(skimmer,inspuitend,etc)

    alvast bedankt voor de hulp

  • Auteur
    Antwoorden
    • zwembadforum.eu
      13 mei 2024 om 11:45 #41580

      Bij het bouwen van een waterdicht betonnen zwembad zijn er verschillende factoren waarmee je rekening moet houden om te verzekeren dat het zwembad volledig waterdicht is. Een dikte van 25 cm voor muren of vloeren kan in principe voldoende zijn, afhankelijk van het ontwerp en de belasting van het zwembad. Echter, de samenstelling en behandeling van het beton spelen een cruciale rol.

      Waterdichtheid van beton kan niet alleen door de dikte worden gegarandeerd. Vaak wordt er een waterdichtingsmiddel aan het betonmengsel toegevoegd om porositeit te verminderen en de permeabiliteit van het beton te verlagen. Er zijn verschillende soorten toevoegingen beschikbaar, zoals kristallijne toevoegingen die met het beton reageren om microscheurtjes en poriën te blokkeren.

      Wat betreft de kritische verbindingen en doorvoeringen, zoals bij skimmers en inspuitelementen, is het aanbevolen om kimplaten of zwelbanden te gebruiken. Deze zorgen voor een flexibele en waterdichte afdichting bij de overgangen tussen verschillende materialen en rond de doorvoeringen. Het zorgvuldig plaatsen van deze afdichtingen is essentieel voor het langdurig behoud van de waterdichtheid.

      Voor de afdichting rond instortdelen is het belangrijk dat je speciale manchetten of flenzen gebruikt die ontworpen zijn om een waterdichte verbinding te creëren. Deze moeten nauwkeurig worden geïnstalleerd en vaak samen met afdichtingskits of speciale mortels worden gebruikt om elke kans op lekkage te minimaliseren.

      Kortom, het is aan te raden om niet alleen te vertrouwen op de dikte van het beton, maar ook om de juiste waterdichtingsmiddelen en specifieke afdichtingstechnieken te gebruiken bij de bouw van het zwembad. Een grondige aanpak zorgt voor een duurzaam en waterdicht zwembad.



      Maurice van den Heuvel is eigenaar van Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 30 jaar leverancier van zwembaden en accessoires.
      Nieuwsgierig? Bekijk mijn mini-cursussen over zwembaden.

      Reageer
Antwoord aan:

Betonnen zwembad waterdicht maken

Afbeeldingen plaatsen

Drag & drop, tap, of click

Je informatie: