Plaats ik epdm of zwembadfolie in mijn zwembad?

  • Aanmaker
    Onderwerp
  • #39630
    Reageer
    DivinggirlDivinggirl
    Deelnemer

    Hoi,

    We zijn eruit! Onze waterdichte betonnen bak wordt toch een zwembad en geen zwemvijver. We zijn niet zo handig, dus we laten het door een specialist doen. Maar we willen wel graag van tevoren bepalen wat onze wensen zijn. Na al jullie antwoorden over het afwerken van het beton, hebben we besloten om toch folie in de bak te plaatsen. Dit schijnt ook makkelijker te zijn met het waterdicht aanleggen van leidingen, is ons gezegd. We hebben begrepen dat epdm een goede levensduur heeft en het water ook sneller doet opwarmen door de zon. Maar epdm kan niet tegen chloor hebben we gelezen. Kan epdm dan wel tegen zout elektrolyse? Is zoutelektrolyse net zo goed als chloor? Als epdm niet kan, dan moet het folie worden, waarschijnlijk van Elbe. We denken aan het zwarte folie of het antracietkleurige. Warmt het water met deze kleuren folie ook sneller op, of is dit alleen bij epdm? En heeft iemand misschien foto’s van een zwembad met zwart of antraciet folie?
    Bedankt!

    Carola

  • Auteur
    Antwoorden
    • Sylvester
      6 mei 2023 om 23:33 #39632

      Eigenlijk een goeie vraag. Als het donkere folie is, warmt het dan sneller op? Ik vermoed dat het weinig extra warmte toevoegt. En dan moet het zwembad altijd ‘open’ liggen als de zon schijnt, ook iets dat je niet gaat willen bij een zwembad. Een openliggend bad is altijd vragen om problemen, of vragen om extra onderhoud. Het water wordt sneller onstabiel en groen, chloor vermindert sneller. Het zal zeker niet de EPDM zijn die een opwarming kan veroorzaken, maar wel de kleur, namelijk zwart.

      De vraag is of je een zwart zwembad wil hebben. Sommigen verkiezen het, ik zou het niet willen. Lichtgrijs is tegenwoordig modern en geeft een ‘azuurblauwe’ kleur aan het water in de zon.

      Als het over opwarmen gaat, zal je toch moeten zorgen voor echte verwarming zoals sonarmatten of warmtepomp, eventueel gecombineerd met een solar rolluik. Wij hebben geen warmtepomp, bewust omdat we toch niet zwemmen als het regent of waait. We maken gebruik van solarmatten en een solar rolluik. Van het moment dat de zon er is, wordt het water al aangenaam om te zwemmen.

       

      Reageer
    • Divinggirl
      7 mei 2023 om 10:00 #39633

      Hoi,
      We gaan het bad ook verwarmen met solarbollen of solarmatten, maar alle kleine beetjes helpen. Kan epdm wel tegen zout?

      Reageer
    • Sylvester
      7 mei 2023 om 10:36 #39635

      Zoals je zelf zegt kan EPDM minder goed tegen chloor. Zout weet ik niet, maar in een zout bad zit evenveel chloor. Toch maken ze solarmatten meestal van EPDM, waarschijnlijk omdat de chloor niet zoveel impact heeft, alleszins veel minder dan de weersinvloeden aan de buitenkant, en daar kan EPDM wel goed tegen.

      Reageer
    • Peter Nije
      18 augustus 2023 om 22:31 #40585

      Hallo,
      Even een reactie op het eerste bericht
      Met zout elektrolyse maak je chloor en loog.
      Dus als epdm niet tegen chloor kan dan kan het ook niet tegen chloor wat gemaakt word met zout elektrolyse.

      Reageer
Antwoord aan:

Plaats ik epdm of zwembadfolie in mijn zwembad?

Afbeeldingen plaatsen

Drag & drop, tap, of click

Je informatie: