Richting van de lamellen zwembadrolluik

  • Aanmaker
    Onderwerp
  • #43740
    Reageer
    Angelo DeclercqAngelo Declercq
    Deelnemer

    Dag iedereen

     

    ik heb miss een domme vraag maar ik heb 5 jaar gelden een zwemvijver geplaatst,ondertussen is dit een biopool met elektrolyse en warmtepomp.

    nu komt er ook een rolluik in de plaats waar mn lava zit/zat

    ik zou mijn pak vrij diep steken als het rolluik opgerold is,ik lager dan mijn skimmers zit,maar als ik dan het rolluik laat lopen,hoe ben ik dan zeker dat dit de juiste richting uitgaat?

    moeten er wielen geplaatst worden?

    op een facebook pagina was er sprake van een soort metalen beugel die op de lamellen bevestigd worden maar ik snap niet hoe het juist te werk gaat. Dit is een kleine schets om mijn situatie te tonen

  • Auteur
    Antwoorden
    • Sylvester
      19 juni 2025 om 23:42 #43743

      Ik denk dat dit wel een vaak gebruikte opstelling is. Er zijn een aantal manieren en een aantal meningen hierover. Wat ik ervan vind is uiteraard mijn mening. De eerste twee lamellen moeten een beugel hebben waardoor die wat gebogen zitten. Hierdoor gaat het rolluik bij het omhoog komen. De tweede valt dan ook mee plat enz… Een vereiste is dat de pomp uitgeschakeld wordt als het rolluik draait. Dit voorkomt dat het rolluik tegen de skimmers geduwd wordt en vergemakkelijkt nog eens het omvallen van de lamellen in de juiste richting. En dat voorkomt dat je de skimmers gaat droog trekken. Dat kan je automatiseren. Een goed rolluik systeem heeft een relais uitgang of potentiaalvrij contact hiervoor. Best voorzie je ook één of twee lamellen die onderbroken zijn aan de skimmers, als het rolluik dicht is, anders kan het water niet zo goed bij de skimmers geraken in gesloten toestand en met draaiende pomp, dan ga je de skimmers ook droog trekken. Deze opstelling vinden sommigen esthetisch niet zo goed vanwege de open lamellen aan de skimmers maar je kan een rolluik zo afstellen dat je die lamellen net niet (of maar een klein beetje) ziet, die zitten dan onder water.

      Je kan ook geleiding of wieltjes of… plaatsen, maar ik zou eerst zonder proberen. Bij mij werkt het zonder. Dan schuurt het rolluik wel soms tegen de wand van de skimmers.

      Reageer
    • Angelo Declercq
      20 juni 2025 om 06:42 #43748

      Bedankt!
      duidelijke uitleg,ik ga dit inderdaad eerst zo proberen en dan zie ik verder wel hoe het loopt.
      zouden er op het forum foto’s zijn hoe je die beugel monteert of als die gemonteerd staat?

      sowieso al bedankt voor de heldere uitleg

      Reageer
      • zwembadforum.eu
        20 juni 2025 om 11:25 #43756

        Ik vermoed dat er niet specifiek een afbeelding beschikbaar is.

        Maar je betaalt veel geld voor een dergelijk product… ondersteunt de leverancier je er niet bij? Anders zou ik snel naar een andere gaan!



        Maurice van den Heuvel is eigenaar van Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 30 jaar leverancier van zwembaden en accessoires.
        Nieuwsgierig? Bekijk mijn mini-cursussen over zwembaden.

        Reageer
Antwoord aan:

Richting van de lamellen zwembadrolluik

Afbeeldingen plaatsen

Drag & drop, tap, of click

Je informatie: