Te hoge totale chloor

  • Aanmaker
    Onderwerp
  • #40756
    Reageer
    Sjors van DamSjors van Dam
    Deelnemer

    Ik meet in mijn zwembad met een teststrip een (veelste) hoog totale chloor en een goede, maar wat aan de hoge kant, vrije chloor. Ik heb dus denk ik teveel gebonden chloor, nu wil ik dit verlagen en ik lees zaken over UV-c lamp, maar die zien er best prijzig uit, daarvoor kan ik goedkoper mn water verversen lijkt me.

    Wat zou ik nu het best kunnen doen en hoe voorkom ik dit of kan dit eigenlijk niet voorkomen worden? Komt het mogelijk dat ik teveel chloor heb toegediend, van wat ik begrijp is gebonden chloor eigenlijk chloor dat zn werk heeft gedaan, dus lijkt me dat het wel nodig was. Maar hoe voorkom ik het best dat dit erin blijft?

  • Auteur
    Antwoorden
    • DDA
      27 september 2023 om 18:03 #40777

      De vraag is altijd of je die meetstrips helemaal kan vertrouwen, maar als er een duidelijk verschil is, zal er wel een probleem zijn.

      Gebonden chloor wordt afgebroken door UV licht van de zon of van zo’n lamp. Zwembad een dag open leggen, kan al een oplossing zijn. Een andere mogelijkheid is een chloorshock met vloeibaar chloor (dosering van het vrij chloor is minstens 10x het niveau van het gebonden chloor).

      Eventueel ook de oorzaak bekijken. Dat kan door een bron van hoge vervuiling worden veroorzaakt, al dan niet in combinatie met een lichtdichte afdekking.

      Reageer
Antwoord aan:

Te hoge totale chloor

Afbeeldingen plaatsen

Drag & drop, tap, of click

Je informatie: