Waarom krijgt de warmtepomp Aqualine geen flow?

  • Aanmaker
    Onderwerp
  • #25176
    Reageer
    sno hedelsno hedel
    Deelnemer

    hoi,

    ik hen een aqualine step inverter wp 6.0 kw aangesloten op het zandfilter intex die 4m3 doorstroom heeft. De slangen van filter naar wp zijn ongeveer 12 meter lang. Het water bereikt wel de wp maar daarna gebeurt er niks meer. Wat kan het probleem zijn? Heeft het zandfilter te weinig vermogen? Zijn de slangen te lang?

  • Auteur
    Antwoorden
    • DDA
      28 juni 2021 om 23:42 #25183

      Op dit forum is al vaker gebleken dat nieuwe warmtepompen fout worden aangesloten. Filterpomp moet op de IN en de OUT gaat naar het zwembad. Kijk dat al eens na. Anders is een foto of meer infomatie wel zo handig.

      Reageer
    • sno hedel
      29 juni 2021 om 06:53 #25190

      filterpomp out staat naar de in op wp en out gaat nasr het zwembad. heeft vaker een kleinere verwarming tussen gezeten dus dat wist iknog wel :-).

       

      Reageer
    • sno hedel
      29 juni 2021 om 06:55 #25201

      bypass

       

      Reageer
    • sno hedel
      29 juni 2021 om 06:56 #25206

      zo zit de bypass er tussen

      Reageer
      • S. V.
        29 juni 2021 om 20:09 #25296

        Ik heb er niet zoveel verstand van maar is de bypass op die manier juist? Je kan de warmtepomp niet omzeilen zonder alles stil te leggen of dient de bypass in dit geval enkel om de flow te regelen.?

        Reageer
        • DDA
          29 juni 2021 om 21:27 #25306

          Inderdaad. Goed gespot!
          De bypass moet voor de in/out bolkranen, niet erna. Deze bypass staat omgekeerd zeg maar. Of dat het andere (flow?) probleem gaat oplossen, is nog niet zeker.

          PS: De onderste bolkraan moet je omkeren. De lange zijde van de hendel moet in de richting van de flow staan. Op de kraan staat ook een pijltje met de flow en montage richting.

          Reageer
    • DDA
      29 juni 2021 om 18:55 #25291

      Vermoedelijk is de flow van je zwembadpomp en installatie te laag voor de warmtepomp, maar dan zou er wel een foutmelding moeten zien op de warmtepomp (bv E3 foutcode). Je wp heeft een minimum van 3m3 nodig en je zwembadpomp is 4m3/u. Dat is erg nipt. Probeer eens de zandfilter goed te backwashen zodat je flow optimaal is. Als de warmtepomp een stuk hoger staat dan de pomp, dan zal dat zeker ook een nadelige invloed hebben.
      Het is niet uit te sluiten dat je je zwembadpomp moet upgraden naar ene zwaardere variant.

      Reageer
Antwoord aan:

Waarom krijgt de warmtepomp Aqualine geen flow?

Afbeeldingen plaatsen

Drag & drop, tap, of click

Je informatie: