- Dit onderwerp bevat 5 reacties, 3 deelnemers, en is laatst geüpdatet op 1 week, 1 dag geleden door
Sylvester.
-
Onderwerp
-
Hi allemaal, na een aantal jaar geen zwembad in de tuin te hebben gehad agv een tuinverbouwing, hebben we dit jaar weer een mooie plek voor een zwembadje. We hebben een nieuw opzetzwembad van 8400 liter, 4x2 en 1,1m diep. We hebben hierop aangesloten:
- Een Steinbach zandfilterpomp met filterbollen, 4m3/uur filtercapaciteit (pomp is 6m3/uur)
- Intex zoutwater systeem
- Warmtepomp Waterland Pro 70
- Bypass (ingesteld op 2 à 3°C verschil)
- Intex skimmer
- Alles (nog) op 32mm, mogelijk dat ik dit jaar nog upgrade naar hard pvc 50mm en 38mm in-/uitlaten voor optimale flow.
Dit zwembad heb ik vorige week woensdag opgezet. Donderdagavond was het bad vol. De temp van het water was toen 19°C, zaterdagmiddag 32°C, dus in ca. 36 uur tijd netjes opgewarmd met ca. 1 graad per 3 uur. So far so good dus!
Omdat de warmtepomp 2 jaar leeg, afgekoppeld, onder een zeil en onder een afdak buiten heeft gestaan, waren de lamellen van de condensator nogal vies. Dus deze heb ik 3 dagen geleden met de tuinslang op broesstand afgespoeld (uiteraard de warmtepomp uitgeschakeld). Hierna de warmtepomp weer ingeschakeld en alles werkte weer als van ouds.
Vervolgens heb ik 2 dagen geleden besloten de warmtepomp 's nachts uit te laten, ivm de lage nachtelijke temperaturen. Omdat we alleen een zwarte cover maar nog geen noppenfolie hebben, is de temperatuur van het water in de nacht zo'n 6 graden teruggelopen. Dus gisterochtend 8 uur snel weer de warmtepomp ingeschakeld. Echter had deze het water na 12 uur slechts met 2 graden opgewarmd (het zwembad staat het grootste deel van de dag in de schaduw, alleen een beetje ochtendzon) dus geen warmte van de zon. Het verschil tussen in en uitlaat is nog steeds zo'n 2 à 3 graden echter valt me op dat er geen condenswater meer uit de warmtepomp komt, terwijl dat de eerste dagen wel degelijk het geval was.
De manometer geeft nog altijd gasdruk aan (1,5 bar in rust en 2,5 bar in gebruik). Dit is niet veranderd tov de eerste paar dagen. Tevens heb ik de bypass ook niet veranderd. Wel een beetje mee gespeeld om te zien of ik andere resultaten zie, maar daarna weer teruggezet naar de initiële stand (bypass 3/4 dicht, in- en uitlaat vol open). De warmtepomp heeft een optimale doorstroming van 3,5m3/u.
Nu is er 1,16kw/u nodig om 1m3 1°C op te warmen, dus voor ons bad van 8,5m3 dus 9,86kw voor 1°C oftewel 19,72kw voor 2°C. Voor die 2°C is de warmtepomp dus 12 uur bezig geweest, levert die nu nog maar ca. 1,6kw/u aan warmte. Dit is iets meer dan het opgenomen stroomverbruik.
Wat gaat hier nu mis?? De lamellen worden dus niet meer koud, maar er zit nog wel koudemiddel in...
- Je moet ingelogd zijn om een antwoord op dit onderwerp te kunnen geven.