Welke warmtepomp?

  • Aanmaker
    Onderwerp
  • #39053
    Reageer
    Gerja KokGerja Kok
    Deelnemer

    Over een paar weken gaan e ons zwembad inbouwen. Dit zwembad is 32m3, en wordt verwarmt met een roos-solarsysteem. (En houtkachel op een aparte aansluiting voor snel opwarmen in start seizoen).

    We willen hier een warmtepomp bij aansluiten. We dachten zelf aan een fairland full inverter 10,5, zodat we wat overcapaciteit hebben.
    even ter controle; maken we een goede keuze qua warmtepomp grootte? En, zet ik de warmtepomp voor het solarsysteem? Dus: zwembad, pomp, zandfilter, warmtepomp, solarsysteem, zoutsysteem, retour zwembad. Met  bypass voor warmtepomp en voor solarsysteem.

    als we de leidingen isoleren, kan de  warmtepomp dan op het dak, op een afstand van 4 a 5 meter?

     

  • Auteur
    Antwoorden
    • DDA
      11 april 2023 om 18:48 #39057

      Belangrijk is dat je systeem de minimale debiet vereiste van de warmtepomp kan leveren en dat het optimale debiet van de WP zowat overeenkomt met je filterschema. Bij deze Fairland lijkt me dat laatste wat aan de lage kant te zijn.

      Met een optimaal debiet van 3-4m3/u van deze WP, zal je 8u lang moeten filteren, en verwarmen, om het hele zwembad van 32m3 met 1 graad te verwarmen met de warmtepomp. In principe wordt 1 graad per 4 uur aangeraden, dus zou je aan een debiet van 8m3 moeten denken. Maar in combinatie met de solar kan deze WP voldoende zijn om samen die 1 graad per 4 uur te halen. Het zal afhangen van het rendement van de solar verwarming. Bij twijfel zou ik de WP dan nog net ietsje ruimer durven dimensioneren maar het kan ook helemaal niet nodig zijn. Moeilijk in te schatten.

      De warmtepomp achter de solar zetten lijkt me de meest zuinige opstelling. Als de solar goed rendeert, gaat de warmtepomp minder lang draaien en wordt het ook makkelijk om je streef temperatuur te halen zonder overshoot. Zou die zeker niet op het dak zetten voor het geluid, instelling en onderhoud. Als het echt niet anders kan, dan moet het natuurlijk.

      Reageer
      • zwembadforum.eu
        11 april 2023 om 20:10 #39061

        Uiteraard raad ik altijd de warmtepompen aan die ik zelf lever, maar Fairland is een bekende fabrikant.

        Ik zou dus altijd VOOR de solarcollectoren de bypass maken. Als je namelijk kouder water opwarmt is het theoretische rendement groter. Hiermee ga je op de lange termijn besparen. Het rendement bij de gratis zon is minder belangrijk.

        Je kan het ook volledig separaat aansturen met bypasses en aparte leidingen.



        Maurice van den Heuvel is eigenaar van Bouwzelfjezwembad.nl. Founder van dit forum en al 30 jaar leverancier van zwembaden en accessoires.
        Nieuwsgierig? Bekijk mijn mini-cursussen over zwembaden.

        Reageer
    • Gerja Kok
      27 mei 2023 om 13:30 #39897

      Een update; Omdat het makkelijker was hebben we uiteindelijk de warmtepomp na het solarsysteem geplaatst. Gevolg is dat de warmtepomp een uurtje draait (start om 11:00), en om 12 uur neemt het solarsysteem het over. De warmtepomp staat ingesteld op 25 graden, het solarsysteem op 30 graden. Qua rendement van de warmtepomp is ervoor plaatsen misschien beter, economisch gezien is dit beter. Onze zwembadpomp ziet het dak ook niet als een uitdaging. De pomp draait nog steeds op de helft van zijn kunnen.
      Op aanraden van hier hebben we geen ontluchtingsventielen geplaatst in het systeem. De pomp blaast de lucht er idd wel uit.

      Reageer
Antwoord aan:

Welke warmtepomp?

Afbeeldingen plaatsen

Drag & drop, tap, of click

Je informatie: